Uçak Bileti Dünyası

SunExpress

Kuruluş: 

1989 yılında Antalya merkezli olarak kurulan SunExpress Hava Yolları, Türkiye’nin yurt dışına tarifeli sefer düzenleyen ilk özel hava yoludur. Hava yolu şirketi Lufthansa ve Türk Hava Yolları’nın ortak şirketidir. İkinci merkezini 2006 yılında İzmir’de açan SunExpress Hava Yolları’nın, üçüncü merkezi ise İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’dır. Avrupa’ya tarifeli veya charter uçuşlar düzenlemektedir. SunExpress’in hem Türkiye’den hem de dünyadan 2000’in üzerinde çalışanı bulunmaktadır. 2014 yılında 7 milyon 300 bin yolcu taşımıştır. 2010 yılında Türkiye’de ilk kez Anadolu şehirlerini Almanya’nın önemli destinasyonlarına bağlayan tarifeli uçuşlara başlayan SunExpress Hava Yolları’nın SunPoints özel yolcu programı, yolcularına özel avantajlar sunar. SunExpress toplam 54 adet Boeing 737-800, 5 adet de Boeing 737-700 model uçağa sahiptir. Toplam koltuk kapasitesi 10951’dir.

 

SunExpress Hava Yolları, uçus esnasında yolcularına alkollü ve alkolsüz içecekler, hafif yiyecekler ve tatlılar sunar. Ancak bu hizmet ücrete tabiidir. SunExpress, uluslararası uçuşlarda tarifenize göre 20 ilâ 40 kg arasında bagaj taşımanıza müsaade eder. İç hat uçuşlarında ise üst limit, yine uçuş tarifenize göre 15 veya 25 kg olarak belirlenmiştir. Eğer SunExpress Hava Yolları’nı kullanarak aktarmalı uçuş gerçekleştirecekseniz, uluslararası uçuşlar için geçerli olan bagaj limitleri geçerlidir.

 

Bagaj Hakkı: Kabin içi bagaj olarak maksimum 6 kg ağırlığında ve 55x40x20 cm boyutlarını aşmayan bagajlar taşınmasına izin verilmektedir. Eğer müsaade edilen bagaj limitlerinin dışında bir bagajınız varsa veya spor malzemelerinizi taşımak istiyorsanız, önceden rezervasyon yaptırmanız ve hava yolu şirketinin sunduğu fazla bagaj paketlerinden birini satın almanız tavsiye edilir. Yurt dışı uçuşlarında evcil hayvan taşımak için 1 Ekim 2004 tarihinden itibaren geçerli olan yasa gereğince hayvan pasaportu yani Mavi AB belgesinin ibraz edilmesi zorunludur. Bu belge tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olup, hayvanın kuduz aşılarının yapılmış olduğunu belgeler. Kabinde taşınacak evcil hayvanlar 55x40x20 cm ölçülerinde, hava alabilen ve su geçirmez bir konteynır içinde bulundurmalıdır. Taşınacak hayvanın kilosu konteynırla birlikte 6 kg’nın üstünde olmamalıdır. Eğer kabinde kedi veya köpek taşımak isterseniz tek yönde 20€, gidiş-dönüş uçuşlarda ise 40€ ücret ödemeniz gerekmektedir. Muhabbet kuşları için bu ücret 10€ ve 20€ olarak belirlenmiştir. Evcil hayvanınızın uçuş süresince bulundukları konteynır içinden çıkartılmaması gerekmektedir. Eğer 6 kg üzeri evcil hayvanınızı uçak yolculuğunuzda taşımak isterseniz, 14 kg’dan fazla olmaması kaydıyla, uçağın bagaj kısmında seyahat etmelerine izin verilir. Ancak yine evcil hayvan dükkanlarından satın alabileceğiniz hava alabilen, su sızdırmayan ve su geçirmeyen bir konteynır içinde bulunmaları gerekmektedir. 14 kg’ye kadar olan evcil hayvanlarınızın bagajda taşınması için ücret, tek yön 75€ ve gidiş-dönüş 150€’dur. Tüm evcil hayvanlarınız için uçuş öncesinde mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

 

Çocuk Yolcular: SunExpress Hava Yolları, 0-2 yaş arasındaki yolcular için de yurt dışı uçuşlarında 20 kg, yurt içi uçuşlarında 15 kg bagaj imkânı sunar. Uçuş esnasında bebeğinizin mamasını ısıtabilir, altını değiştirebilirsiniz. Bunlar için tüm altyapı uçak içerisinde mevcuttur. Dilerseniz 11 kg’ye kadar olan çocuklarınız için en ön sırada oturmak koşuluyla bebek yatağı servisinden yararlanabilirsiniz. Her uçakta sadece bir bebek yatağı imkânı bulunduğu için önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Bu hizmetin ücreti tek yönde 20€ olarak belirlenmiştir. Uygun çocuk destek sistemine sahip özel modelli bir çocuk koltuğunuz varsa, bu koltuğu uçuşta beraberinizde getirebilirsiniz. Uçuş ekibi bu koltukların montajını sağlayacaktır.

Yalnız Seyahat Eden Çocuk Yolcular (UM) Eğer 6-12 yaş arasında yalnız seyahat edecek çocuklarınız varsa dış hat uçuşları için tek yön 20€, iç hatlar için 20 TL olmak üzere çocuk servis hizmetinden yararlanabilirsiniz. Çocuklar check-in işlemlerinden sonra SunExpress personelince teslim alınır, gerekli tüm seyahat belgeleri boyunlarındaki UM poşetlerine asılarak, güvenlik kontrollerinden geçirildikten sonra uçuş personeline teslim edilir. Varış meydanında da yine yer personeli tarafından, kendisini karşılayacak kişiye teslim edilir. Yalnız seyahat edecek çocuklar, yolculuklarının hiçbir anında yalnız bırakılmaz. Eğer çocuğunuz için bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız, uçuş saatinden en az 72 saat önce SunExpress Hava Yolları’na başvurunuzu iletmeniz gerekmektedir.

 

Hamile Yolcular: Hamile yolcular, hamileliklerinin 35. Haftasının bitimine kadar, doktor raporu ibraz etmeksizin uçağa kabul edilirler. Ancak bu süreyi dolduran hamile yolcuların uçak yolculuğu yapmalarına müsaade edilmemektedir.

 

Engelli Yolcular: Engelli yolcuların, uçuşları süresince ihtiyaç duyacakları hizmetler için SunExpress Engelli Yolcu Başvuru Formu’nu doldurarak, bilet rezervasyonlarıyla birlikte uçuş saatinden en az 48 saat önce SunExpress Hava Yolları’na başvurmaları gerekmektedir. Engelli veya hareket kabiliyeti sınırlı olan yolcular SunExpress Hava Yolları’nın fiziksel engelli yolcular sayfasını ziyaret ederek merak ettikleri her türlü konuyla ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilirler.

 

  • Lutfen bekleyin sizin için en uygyn uçakbileti aranıyor.
Uçuşlar Aranıyor...
Sizin için en uygun uçuşları arıyoruz.Cebinize uygun uçak bileti bulmak işte bu kadar basit!
  • NeredenAYT, Antalya, Türkiye
    NereyeSVO, Shremetyova, Rusya
  • 18 Ağustos 2014, Pazartesi
    18 Ağustos 2014, Pazartesi
  • Yolcu2 Yetişkin, 2 Çocuk