Uçak Bileti Dünyası

THY
Kuruluş:
 
20 Mayıs 1933 yılında Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı bir devlet işletmesi olarak kuruldu. 1945 yılına kadar devlet bünyesinde hizmet eden firma üç farklı şehire sefer düzenlerken filosunun genişlemesiyle 19 şehire seferler düzenlemeye başladı. Uzun yıllar hizmet veren firma 1955 yılına gelindiğinde bugünkü ismi olan Türk Hava Yolları adını aldı. Günümüzde ise 47000 çalışanı ile dünyada 300’ün üzerinde farklı noktaya seferler düzenlemektedir. 2015 Yılı sonuna kadar toplam 61,2 milyon yolcu taşıyan firma “Avrupa’nın En İyi Hava Yolu Firması” ödülüne de layık görüldü. Kalitesi ve konforuyla tercih nedeni olan firma teknoloji ve yenilikleriyle de misafirlerine kolaylıklar sağlamakta.

 

Uçuş Öncesi İşlemleri: Uçağa binmeden önce çağrı merkezimizi arayıp check-in yaparak uçuş kartınızı almanız gerekmektedir. THY size yaşanabilecek problemleri de göz önünde bulundurarak üç farklı check-in imkanı sağlamakta. Kontuar, online ve self check-in. Bu check-in türlerinden faydalanabilmek için uçuşunuz ile ilgili bilgileri kontrol etmelisiniz.

 

Economy Class: THY ile ekonomi sınıfı uçuşlarınız oldukça keyiflidir. Yolculuk boyunca size eşlik edecek ve her sorununuzda sizlere destek olacak donanımlı ve güleryüzlü ekibiyle hizmetinizde. Yapacağınız yolculuklarda sefer süresine de bağlı olarak hazırlanan menüler sıcak veya soğuk kahvaltı ya da sıcak veya soğuk ana yemek olarak servis edilmektedir. Türk ve Dünya mutfağından en lezzetli yemekler sizleri bekliyor. En taze ve kaliteli malzemeler kullanılarak usta aşçıların ellerinde hazırlanmaktadır. Ayrıca sağlık durumunuza bağlı olarak özel yemek talebinde de bulunabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza özel olarak hazırlanan bu yemeklerin tadına varabilirsiniz.

Yolculuğunuz boyunca koltuk arkasında bulunan yüzlerce içerikli ekranlarda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Özel olarak hazırlanmış bu dijital sistem içerisinde internet, film, dizi, belgesel, spor ve oyun gibi birçok kategori bulunmakta. Dilediğinizi seçerek konforlu uçuşunuzun tadını çıkarın. Bu özellik uçakların modeline göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgiyi yine müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz.

 

Business Class: THY’nin business sınıfında uçuş yapmak bir ayrıcalıktır. Deniz aşırı yapacağınız yolculuklarda ikramlar “Uçan Aşçılar” tarafından özel olarak hazırlanmaktadır. Lüks bir restoran kalitesi sunan bu hizmette neler yok ki. Türk ve dünya mutfağının en sevilen yemekleri sizleri bekliyor. Ayrıca zengin bir ikram hizmeti bulunan bu serviste dilediğiniz sıcak soğuk içeceği, atıştırmalığı ya da tatlıyı bulabilirsiniz. Sağlık durumunuza bağlı olarak özel yemek talebinde bulunabilirsiniz. Sadece uçuşunuzdan önce görevlilere bu durumu bildirmeniz gerekmektedir. Tam yatar pozisyona gelebilen ve uç kısmında bulunan pufla birlikte 75 inç koltuğun tadını çıkarın. Her koltukta mevcut olan masaj mekanizması da uzun uçuşlarınızda vücudunuzu rahatlatacaktır. Kabin içi bulunan eğlence sistemi de sizin için eşsiz bir deneyim sunmakta. Dizi, belgesel, film, müzik, oyun ve internet kullanabildiğiniz özel tasarlanmış bu sistemlerle uzun yolculuklarınız göz açıp kapayıncaya kadar geçecektir. Uçak modeline göre değişiklik göstermektedir.

 

Bagaj Seçenekleri: Uçuşlarınızda bir adet ücretsiz serbest bagaj hakkınız bulunmaktadır. Ekonomi 20 kg, Business 30 kg ve promosyon bilet satışlarında da 15kg ücretsiz bagaj sınırınız bulunmaktadır. Bunların dışında bulunan durumlar için ekstra bagaj hakkı satın alabilirsiniz. Kilogram başına fiyat değişim gösterdiği için check-in sırasında öğrenebilirsiniz. Eğer el bagajınız var ve uygun ölçülerde ve kilodaysa kabinde taşıyabilirsiniz. Yalnız kabinde taşınması yasak olan maddeler ve bagaj türleri hakkında da dikkat etmeniz gerekmektedir. Patlama, dökülme ya da bulaşma riskine karşın bazı sıvı, ateşli ya da yanıcı madde türlerinin taşınmasına izin verilmemektedir. Özel izin gerektiren bagaj türü için gerekli evrakları tamamlamanız halinde kargo bölümünde taşıma sağlayabilirsiniz. Ayrıca spor ve özel ekipmanlarınız için de THY çalışanlarından destek alabilirsiniz.

Evcil hayvanınızla seyahat edecekseniz şayet uygun taşıma kafesinin olması gerekmektedir. Kedi ve köpek dışında farklı tür bir hayvanınız varsa uçuştan en az 48 saat önce arayıp bilgi almanızda fayda var. Ayrıca tehlikeli olarak kabul edilen pitbull, rottweiller, dogo argentino, doberman vb türler de uçağa kabul edilmemektedir.

 

Özel Yolcu: THY’nin size sağladığı kolaylıklardan bir tanesi de özel yolcu statüsüdür. Hamile, hasta, engelli ya da bebek ve çocuk yolcu statüsündeyseniz THY’nin size sağladığı kolaylıklar ve konfordan faydalanabilirsiniz. Özel sağlık hizmeti de sağlayan firma olası yaşanabilecek her durumun önüne geçmek için daima kabin ekibiyle hazır beklemektedir. Belirli bir yaşın altındaki çocuklar yanlarında refakatçi olmadan seyahat edemezler. 02-07 yaş arası çocuklar yanlarında en az 18 yaşında bir refakatçi ile seyahat edebilirler. 07-12 yaş arası çocuk yolcular ise tek başına ya da refakat hostesi ile yolculuk yapabilirler. Hamile ve hasta yolcuların uçuş öncesi ve sonrası yaşanabilecek spesifikasyonlardan dolayı doktor raporu göstermeleri gerekmektedir. Ayrıca hamile hanımların 28. Haftadan sonra uçakla seyahat etmemeleri sağlık açısından önerilmektedir.

 

Aklınıza takılan tüm detaylar ve sorular için çağrı merkezini arayarak iletişime geçebilirsiniz. Şimdiden sizlere iyi uçuşlar dileriz.

  • Lutfen bekleyin sizin için en uygyn uçakbileti aranıyor.
Uçuşlar Aranıyor...
Sizin için en uygun uçuşları arıyoruz.Cebinize uygun uçak bileti bulmak işte bu kadar basit!
  • NeredenAYT, Antalya, Türkiye
    NereyeSVO, Shremetyova, Rusya
  • 18 Ağustos 2014, Pazartesi
    18 Ağustos 2014, Pazartesi
  • Yolcu2 Yetişkin, 2 Çocuk