Uçak Bileti Dünyası

Sıkça Sorulan Sorular

 • Online rezervasyonu nasıl yapabilirim?

  112ucakbileti.com sitesinde ana sayfada bulunan uçuş arama bölümünden gitmek istediğiniz havaalanı veya şehri seçerek, rezervasyon işlemlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.
 • Sınıf neyi temsil etmektedir?

  Sınıf, uçulacak olan kabin, kabin içerisinde sunulan hizmette ve oturulan koltukta hiç bir farklılık olmaksızın, gidilen yerde kalınacak süre, biletin uçuştan ne kadar önce satın alındığı vb. gibi unsurlar göz önünde bulundurularak, çeşitlendirilmiş ücretler için ayrılan kapasite gruplarını temsil etmektedir.
 • Rezervasyonumun onaylandığını nasıl bileceğim?

  Rezervasyonunuz, kredi kartınız ile yaptığınız ödeme işleme alındığında veya havale ettiğiniz para hesabımıza yansıtıldığında teyit edilebilir. İşlem yapıldıktan sonra bir elektronik bilet e-mail'i veya bazı düşük maliyetli havayolları için, referans numarası ile bir teyit e-mail' i alacaksınız.
  Rezervasyon yaptığınızda size öncelikle aşağıdaki bilgileri içeren bir rezervasyon teyit e-mail’ i göndereceğiz:
  Acente ve Havayolu rezervasyon referans numaralarınız
  Uçuş ve ödeme detaylarınız
  Düşük maliyetli olmayan havayolları için elektronik bilet e-mail' i göndereceğiz, yukarıda belirtilenlere ek olarak bu e-mailde aşağıda belirtilen mesajları alacaksınız:
  Elektronik bilet numaranız
  Uçuşunuz ile ilgili olarak anlık güncellenen bilgilere ulaşabileceğiniz bir bağlantı adresi
  Düşük maliyetli havayolları için ilgili havayolu şirketinden bir referans numarası ile birlikte teyit e-mail' i ve yine bayserturizm.com.tr den bir teyit e-mail' i alacaksınız.
 • Teyit ettirmezsem rezervasyonum iptal olur mu?

  Teyit edilmesi gereken uçuşlar için, rezervasyonunuzun teyidini yaptırmazsanız, iptal olma olasılığı vardır.
 • Uçuşumda bir değişiklik meydana gelirse bana haber verilecek mi?

  Uçuşunuzda bir değişiklik meydana gelmesi durumunda İlgili birimlerimiz rezervasyonunuzda bulunan iletişim numaralarından size ulaşarak değişikliği bildirecek ve gerekirse alternatifler sunacaklardır. Aynı zamanda konu ile ilgili sms ve e-mail yolu ile de bilgilendirilirsiniz.
  Lütfen hareket tarihinden önce uçuşlarınızı teyit etmenin kendi sorumluluğunuzda olduğunu unutmayınız.
   
 • Yaptığım rezervasyon yerine iletilmemişse?

  Bir rezervasyon yaptığınızda, size bilgilerinizin bulunduğu bir e-posta gönderilir. Bu onay e-postasını almadıysanız, bazı e-postalar e-posta istemciniz tarafından yeniden yönlendirildiğinden istenmeyen posta, çöp veya “tüm e-postalar” klasörünü kontrol etmenizi öneririz. Rezervasyon bilgilerini hala bulamazsanız, 444 4 661 numarasından Çağrı Merkezimiz size yardımcı olacaktır. 
 • Yurtdışına Çıkışlarda Harç Pulu Uygulaması nedir?

  30.03.2007 tarih ve 26478 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “1 Seri No’lu Yurt Dışına Çıkış Harcı Hakkında Kanunun Uygulanmasına Dair Genel Tebliğ” çerçevesinde 01.04.2007 tarihinden itibaren T.C. pasaportu ile yurt dışına çıkış yapan yolculardan 15 TL harç alınacaktır. 
 • Bagaj hakkı kaç kg.?

  Her havayolu bagaj ve el bagajı olarak izin verilen bagaj hakkını kendi kuralları ile belirlemektedir. Uçuş yapacağınız firmaya göre, havayolu firmasının internet sitesinden, Çağrı Merkezinden veya 444 4 661 nolu Çağrı Merkezi’mizden detaylı bilgiyi alabilirsiniz. 
 • Ekstra bagajımı nasıl ekleyebilirim?

  Birçok havayolu belirlediği maksimum bagaj hakkından fazla olan bagaj eklemeleri için ücret almaktadır. Ne kadar ek bagaj ilave edebileceğiniz ve ücret kuralları havayolu firmasının kurallarına bağlıdır. 
 • Refakatçisi olmayan çocuk için rezervasyonumu nasıl yapabilirim?

  Bu tarz rezervasyonlarınız için direk havayolu firması ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. 
 • Bebek ile nasıl seyahat edebilirim ve bebek sepetini nasıl talep edebilirim?

  2 yaş altı bebeklere genellikle rezervasyon yapılmamakta ve bir yetişkin kucağında seyahat etmektedirler. Birçok havayolu firması uzun süreli uçuşlarda talep edilmesi durumunda 6 aya kadar olan bebekler için (kilo ve boy durumuna bağlı olarak) bebek sepeti tahsis eder. Bu talebi yapmak için 444 4 661 numarasından Çağrı Merkezimiz ile iletişime geçiniz.
  Bu hizmet ücretli bir hizmet olup, talep havayolu firmasının onayına bağlı olduğundan seçmiş olduğunuz uçuşta bu hizmetin verileceğini garanti edemeyiz.
   
 • Evcil hayvanımla beraber seyahat edebilir miyim?

  Evcil hayvanlarla seyahat düzenlemeleri uçuş yapacağınız havayoluna bağlıdır. Birçok havayolu küçük evcil hayvanların ana kabinde taşınmasına izin verirken, bazıları hayvanın bagaj bölümünde taşınmasını zorunlu tutar. Lütfen rezervasyonunuzu yapmadan önce evcil hayvanlarla seyahat edip edemeyeceğinizi ve uygulamalarının nasıl olduğunu doğrulamak için doğrudan havayoluyla temasa geçin. Biletinizi satın almadan önce 444 4 661 Çağrı Merkezimizi arayarak evcil hayvanınız için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Bayserturizm.com.tr taşınan hayvanın uçuştan önce, uçuş sırasında veya uçuş sonrasında sağlık durumunun kötüleşmesinden dolayı hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. 
 • Tekerlekli sandalye talebimi nasıl iletebilirim?

  Tekerlekli sandalye talebiniz için rezervasyonunuzu yaptırmadan önce 444 4 661 nolu Çağrı Merkezimizden bizimle irtibata geçiniz. Talebinizin onaylanması tamamen havayolu firmasına bağlı olduğu için 112ucakbileti.com bu konudaki talebinizi gerçekleştirmeyi garanti edememektedir.
  Talebinizi ilettiğinizde size kişinin yaşı, yakın mesafe yürüyüp yürüyemediği, basamakları çıkıp kendisi kabine kadar hareket edebilir mi, tamamen mi tekerlekli sandalyeye bağımlı olduğu gibi bilgiler sorulacaktır.
   
 • İnternet üzerinden kredi kartımı kullanmak istemiyorum. Firmanızdan başka hangi yöntem ile bilet alabilirim?

  444 4 661 nolu Çağrı Merkezimizi arayarak bilet rezervasyon işlemlerinizi telefon ile de tamamlayabilirsiniz.  
 • Promosyon uçuşlarınız var mı?

  Evet. 112ucakbileti.com ana sayfasında kampanyalarımız arasında promosyon uçuşlarımızı görebilirsiniz.  
 • Bilet ücreti kredi kartımdan ne kadar sürede çekilir?

  Rezervasyon detaylarınızın "3D güvenli Ödeme" ekranında onaylanmasının ardından, kredi kartınızdan bilet ücreti hemen tahsil edilmektedir.
 • 112ucakbileti.com üzerinden kredi kartımı kullanarak biletimi güvenle alabilir miyim?

  Evet, sitemiz SSL Güvenlik Sertifikası ve 3D Güvenlik altyapısı ile korunmakta, kredi kartı bilgilerinizi site sahibi dâhil olmak üzere hiç kimse görememektedir. 
 • Online rezervasyon yaparken başka birisinin kredi kartını kullanabilir miyim?

  Evet. İnternet alışveriş işlemlerinin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş olan kimlik doğrulama sistemi 3D Güvenlik kullanılarak satın alınan biletler için kredi kartı ibraz şartı aranmaz. Bu sebeple kendiniz için başkasına ait kredi kartı ile bilet alabileceğiniz gibi, kendi kredi kartınız ile başkası adına bilet rezervasyonu da yapabilirsiniz. 
 • Bilet iptali yaparak paramı geri alabilir miyim?

  Bilet iptalleri tamamen her havayolunun kendi kuralları dâhilindedir. Yolcu isteğine bağlı olarak 112ucakbileti.com, bilet iptali veya para iadesi yapamamaktadır. Bu konuda uçuş yapacağınız havayolu firması ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. 
 • 112ucakbileti.com üzerinden grup rezervasyonu yapabilir miyim?

  İnternet sitemiz sayfa altyapısı itibariyle en fazla 8 kişiye kadar bilet almanıza imkân verir. Grup rezervasyonlarınız için 444 4 661’i arayarak Çağrı Merkezimizden yardım alabilirsiniz. 10 kişi ve üzeri rezervasyonlar grup rezervasyonu olarak değerlendirilir. 
 • Lutfen bekleyin sizin için en uygyn uçakbileti aranıyor.
Uçuşlar Aranıyor...
Sizin için en uygun uçuşları arıyoruz.Cebinize uygun uçak bileti bulmak işte bu kadar basit!
 • NeredenAYT, Antalya, Türkiye
  NereyeSVO, Shremetyova, Rusya
 • 18 Ağustos 2014, Pazartesi
  18 Ağustos 2014, Pazartesi
 • Yolcu2 Yetişkin, 2 Çocuk